5 éves a Jankó Sándor Díj Konferencia

2018. JÚNIUS 27.

A konferencia keretében emlékeztünk meg Intézetünk, a Geomatikai, Erdőfeltárási és Vízgazdálkodási Intézet, jogelődje az egykori Erdészeti Földméréstani Tanszék vezetőjéről Jankó Sándorról, aki már 95 éve eltávozott az élők sorából.

A Jankó Sándor díjat Jankó Péter egykori professzorunk unokája alapította. A Díj alapításának célja Jankó Sándor professzor emlékének megőrizése, az Erdőmérnöki Karon, a geomatika, az erdőfeltárás és a vízgazdálkodás területén jó tanulmányi eredményt elért hallgatók jutalmazásával. A kitüntetésre azok pályázhatnak, akik:

• mesterszintű vagy osztatlan képzésben, az adott tanulmányi évben fejezik be tanulmányaikat és diplomamunkájukat a Geomatikai, Erdőfeltárási és Vízgazdálkodási Intézetben készítették;
  • doktorjelöltként az adott tanulmányi évben védték meg a geomatika, vagy erdőfeltárás, vagy a vízgazdálkodás területén készített PhD értekezésüket.

Az Emlékülés programja a meghívónak megfelelően alakult. A rövid előadások Jankó Sándor életéről és munkásságáról, valamint az eltelt közel 100 esztendő fontosabb eredményeiről szólnak a földmérés és távérzékelés, az erdőfeltárás és a vízgazdálkodás területén. A Jankó Sándor Díj nyertesei előadásaiból az említett szakterületek jelenlegi kutatási témáiról is tájékoztatást kaptunk, fókuszálva természetesen azokra az eredményekre, amelyeket a díjazottak értek el.

A konferencia menete a következő volt:

Dr. Czupy Imre oktatási dékánhelyettes úr Köszöntője

Dr. Péterfalvi József: Jankó Sándor életrajza

Jankó Péter helyett unokabátyja Pattantyús Ábrahám Tamás mondta el „Visszaemlékezés”-ét.

A díjban részesülő végzős hallgatók előadásai:

• Bátai József okleveles erdőmérnök jelölt (diplomamunkáját a földmérés területén készítette),
  • Meinczinger Gergő okleveles erdőmérnök jelölt (diplomamunkáját az erdőfeltárás területén készítette)
  • Gombási Mónika okleveles erdőmérnök jelölt (diplomamunkáját a vízgazdálkodás területén készítette)

Büféebéd a Nyomvonal2008 Mérnökiroda Kft. támogatásával.

A díjban részesülő PhD hallgatók előadásai:

• Bazsó Tamás egyetemi tanársegéd (PhD értekezését a geomatika területén készítette),
  • Kisfaludi Balázs tudományos segédmunkatárs (PhD értekezését az erdőfeltárás területén készítette),
  • Herceg András okleveles környezetmérnök (PhD értekezését a vízgazdálkodás területén készítette),

Megemlékezés a Jankó Sándor szobornál:

A konferencia zárásaként a B-épület előtt található Jankó Sándor szobornál egy koszorúzással egybekötött rövid megemlékezést tartottunk.

A programról készült képeket megtekintheti ITT.

.